Maturanti Plav 2008
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oduzet transparent

Ići dole

Oduzet transparent Empty Oduzet transparent

Počalji  Faris****** Uto Mar 25, 2008 12:22 am

Oduzet transparent "Kosovo je Srbija"
Ponedeljak, 24. mart 2008. 14:00
Oduzet transparent IMG_0212
Na velikom teniskom turniru u Indijan Velsu, gde su trijumfovali Novak Djoković i Ana Ivanović, srpskim navijačima oduzet je transparent sa natpisom "Kosovo je Srbije", jer je ocenjeno da je reč o političkoj paroli.

"Njujork tajms" navodi da su organizatori turnira, pred sam kraj finalnog meča izmedju Ane Ivanović i Ruskinje Svetlane Kuznjecove, srpskim navijačima onemogućili da istaknu natpis "Kosovo je Srbija", uz obrazloženje da je reč o političkoj paroli.

Kako navodi američki list, organizatori su navijačima oduzeli transparenet, a potom im ga, po okončanju meča, vratili.

"Njujork tajms" podseća da je zbog istog natpisa Evropska plivačka federacija zabranila evropskom prvaku Miloradu Čaviću da se takmiči do kraja na prvenstvu "starog kontinenta" u Ajndhovenu, i ocenjuje da je finale turnira u Indijan Velsu pokazalo da je "nemoguće izbeći preplitanje sporta i politike kad su u pitanju srpski sportisti".

List navodi da je srpski student sa koledža u Los Andjelesu Neš Petrović, koji je doneo transparent, izjavio da je razočaran što su organizatori turnira tako postupili.

"Mislio sam da dozvoljavate slobodu govora", objasnio je Petrović, koji je bio medju pedesetak srpskih navijača koji su, noseći srpske zastave, na turniru bučno podržavali tenisere i teniserke iz Srbije.

"Njujork tajms" prenosi da Djoković, koji je u finalu Indijan Velsa pobedio Amerikanca Mardija Fiša, nije želeo da komentariše postupak organizatora.

"Očigledno da je to veoma osetljivo pitanje za razgovor u ovom trenutku", rekao je Djoković.

Američki dnevnik podseća da je Djoković prošlog meseca, putem video linka, učestvovao na velikom protestnom skupu u Beogradu povodom jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova.

"Ne trudim se da budem uključen u politiku. Govorio sam, jer sama se osećao veoma loše i bio sam veoma razočaran onim što se dogadja. Oni koji znaju moju prošlost, znaju o čemu govorim. Moj otac i drugi članovi porodice rodjeni su na Kosovu i tamo su živeli 30 godina. Bio sam tamo mnogo puta. Bio sam pogodjen i bio je to način da podržim svoju zemlju", rekao je Djoković.

"Njujork tajms" navodi i izjavu Ane Ivanović da joj je, kao sportisti, teško da govori o politici.

"Ne znam mnogo o politici i ne mešam se u tu oblast. Šta god se dogadja, to je teško, ali je meni teško o tome da govorim", rekla je Ivanović i ponovila da se trudi da postiže najbolje rezultate na terenu i predstavlja svoju zemlju na najbolji mogući način.
Faris******
Faris******
Administrator
Administrator

Broj poruka : 34
Godina : 33
Lokacija : Plav
Datum upisa : 21.03.2008

https://iv-2-plav.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu