Maturanti Plav 2008
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Djoković: Još nisam najbolji na svetu

Ići dole

Djoković: Još nisam najbolji na svetu Empty Djoković: Još nisam najbolji na svetu

Počalji  Faris****** Uto Mar 25, 2008 12:20 am

Djoković: Još nisam najbolji na svetu
Ponedeljak, 24. mart 2008. 13:45
Djoković: Još nisam najbolji na svetu Djokovic
Novak Djoković počeo je godinu na najbolji mogući način, osvajanjem dva najveća turnira, ali i dalje odbija da prihvati da je trenutno u boljoj formi od svih ostalih igrača.

Zvanično treći teniser planete osvojio je u januaru prvi gren slem trofej u karijeri, Otvoreno prvenstvo Australije, a potom je u nedelju osvojio devetu titulu u karijeri, pobedivši na prvom ovogodišnjem turniru masters serije, u Indijan Velsu.

"Ovo je veliki rezultat", rekao je Djoković i dodao: "Očigledno, sve stvari polako dolaze na svoje mesto. Počeo sam da verujem u sebe više nego prošle godine".

"Kada neko počne da osvaja velike trofeje, dokaže pre svega sebi, a potom i drugima da ima kvalitet da bude u vrhu. To je samo stvar mentalnih sposobnosti i mentalne snage. Na tome sam radio tokom prethodne dve godine i mislim da sam do toga došao sa iskustvom", rekao je dvadesetogodišnji srpski teniser.

Nole se da može da nastavi ovakav uspešan niz.

"Znam da je za opstanak u vrhu i za tako velika dostignuća potrebno vredno raditi i ja to činim", naveo je Djoković.

Srpski teniser, koji je prošle godine u finalu Indijan Velsa izgubio od Nadala, i dalje za njim zaostaje na svetskoj rang listi, kao i za liderom Rodžerom Federeom.

"Svestan sam toga da su ljudi počeli da pričaju o tome i da me gledaju kao najboljeg igrača na svetu u ovom trenutku. Gledajući rezultate, mislim da to zaslužujem, ali ne želim da razmišljam u tom pravcu, jer time bih stvorio dodatni pritisak. Već je dovoljno pritiska i očekivanja na mojim plećima", rekao je Djoković.

"Ipak, približavam se drugom mestu na listi, a ljudi sada već pričaju o trojici, a ne o dvojici tenisera u vrhu. To je ohrabrujuće i odlično za mene. Ali, ja još ne razmišljam o sebi kao o najboljem igraču sveta", dodao je najbolji srpski teniser.

Naredni turnir na kome će Djoković učestvovati je turnir masters serije u Majamiju, na kome je prošle godine trijumfovao.

"Srećan sam što ima toliko važnih turnira na ovoj podlozi (tvrda) koja mi najviše odgovara", rekao je Djoković i poručio da će pokušati da nastavi uspešan niz u Majamiju.

"To što iz Indijan Velsa dolazim kao pobednik činiće da mi bude lakše da igram", naveo je Djoković.
Faris******
Faris******
Administrator
Administrator

Broj poruka : 34
Godina : 33
Lokacija : Plav
Datum upisa : 21.03.2008

https://iv-2-plav.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu